Priebeh realizácie vašej drevostavby

Zaslanie kontaktného formuláru

V prípade záujmu o drevostavbu nás môžete kontaktovať priamo telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom formuláru. Tam nám opíšete Vaše predstavy a požiadavky. My Vás budeme v krátkej dobe kontaktovať s už pripravenou nezáväznou cenovou ponukou.

Nezáväzná predbežná cenová ponuka

Na základe zaslaných požiadaviek Vám pripravíme predbežnú cenovú ponuku. V nej zohľadníme:

 • veľkosť drevostavby
 • predstavu o vizuálnej podobe
 • použité materiály
 • individuálne požiadavky

Tento krok slúži na to, aby ste mali predstavu o cene, ktorú môžete očakávať.

Osobná konzultácia s klientom

V prípade záujmu o našu ponuku sa s Vami radi stretneme a osobne si vypočujem Vaše predstavy. Prediskutujeme podrobnejšie riešenia, jednotlivé detaily a spoločne vyberieme:

 

 • vyhotovenie základov – tvar pôdorysu, orientáciu domu, prípojky inžinierskych sietí, prítomnosť terasy
 • kompozícia vnútorných a vonkajších stien – rozloženie miestností
 • stavebné otvory – umiestnenie a výber vchodových a interiérových dverí, okien, …
 • konštrukcia strechy – typ strechy (sedlová/pultová/plochá/zelená, …), použitá krytina (keramická/plechová/betónová/PVC alebo EPDM fólia, …)
 • prevedenie fasády – drevený obklad (smrek ,tatranský profil, klasik profil, …), exteriérová omietka, kovové opláštenie, …
 • vzhľad interiérových stien a stropov – interiérová omietka (zrnitá/oteru-vzdorná/vode-odolná, …), keramický alebo drevený obklad, …
 • podlaha – typ (drevo/keramika/PVC, …), možnosť podlahového kúrenia, …
 • vybavenie interiéru – sanitárne zariadenie, vykurovanie, osvetlenie, …

Prvotný koncept

Na základe osobnej konzultácie pre Vás vyhotovíme prvotný koncept domu. Ide o návrh, ktorým sa môžete inšpirovať a vidieť, ako by mohol Váš dom vyzerať. Tento návrh nie je definitívny a je možné ho upraviť a prispôsobiť podľa Vašich požiadaviek.

Prekonzultovanie a potvrdenie návrhu

Na základe prvotného konceptu domu s Vami prebehne konzultácia, kde si overíme, či sme sa správne pochopili a potvrdíme konečný návrh domu. Tento krok je veľmi dôležitý, aby sme sa vyhli nedorozumeniam a mohli pokračovať v ďalších fázach realizácie.

Štruktúrovaná cenová ponuka

Následne Vám pripravíme štruktúrovanú cenovú ponuku, kde sa dozviete presnú cenu Vašej drevostavby. V cenovej ponuke sú uvedené jednotlivé položky, ktoré sú potrebné pre výstavbu.

Začatie realizácie

Po schválení cenovej ponuky a podpísaní všetkých potrebných náležitostí o výstavbe sa začína s realizáciou projektu.

Projektová dokumentácia pre stavebné povolenie

Po predchádzajúcich krokoch sa vypracuje projektová dokumentácia, ktorá slúži na získanie stavebného povolenia.

Výrobná dokumentácia

i

V procese nadobúdania stavebného povolenia sa kompletizuje výrobná dokumentácia a po jeho získaní sa ihneď začína s výstavbou.

Výstavba základov a výroba domu

Popri výstavbe základov, obsahujúcej výkopové, betonárske a dokončovacie práce, sa súbežne pracuje na vyhotovení jednotlivých panelov a konštrukčných prvkov domu.

Dovoz panelov a materiálu na miesto výstavby

Po dokončení výroby sa panely a konštrukčné prvky domu prepravujú na miesto výstavby. Pri preprave je dôležité zabezpečiť, aby bolo všetko chránené pred poškodením. Preprava musí byť taktiež dobre plánovaná a koordinovaná, aby sa minimalizovali časové oneskorenia a komplikácie.

Montáž drevostavby v dohodnutom rozsahu

Kompletizácia drevostavby sa realizuje v dohodnutom rozsahu, či už ide o hrubú stavbu, holodom alebo dom na kľúč.

 

 • Hrubá stavba zahŕňa postavenie stavby a jej základov, osadenie stropových a strešných konštrukcií a vonkajšie opláštenie stavby.
 • Holodom navyše zahŕňa zhotovenie obkladov, fasády a iných vonkajších prvkov, nainštalovanie okien a vchodových dverí.
 • Dom na kľúč predstavuje dokončenie celej stavby vrátane interiéru, ako sú napríklad interiérové dvere, podlahy, steny, elektroinštalácie, sanitárne zariadenia, …

Odovzdanie hotového projektu

V deň odovzdania Vás kontaktujeme a po príchode na miesto si s Vami prejdeme celú stavbu. Po dokončení preberania stavby Vám odovzdáme kľúče a jej kompletnú dokumentáciu.