Segmentová brána prime

PRIME

Novú generáciu segmentových brán Wiśniowski prezentuje vysoká kvalita, založená na súbore unikátnych technických riešení. Aby mohol byť vyrobený tak výnimočný výrobok, bolo nutné siahnuť na základ konštrukcie segmentových brán… teda panel.

OBJAV DOKONALOSŤ

Predstavte si garážové brány novej generácie. Brány, ktoré nie sú transformáciou doterajších riešení, ale tvorivým výsledkom hľadania rovnováhy medzi modernou technikou, kvalitou, bezpečnosťou a dizajnom.

Také sú brány Prime. Inovatívne, prepracované v každom detaile, odrážajú Vaše potreby ešte než ich pomenujete. Sú to plne vybavené a kompletné automatické brány, vďaka ktorým máte každý deň pri siahnutí na ovládač istotu, že ste si vybrali to najlepšie.

BUĎTE PRVÍ
BUĎTE PRIME

Prime nemá konkurenciu a klasická štylistická línia je prísľubom toho, čo je skryté v inteligentne navrhnutých útrobách brány.

ORIGINÁLNY PANEL INNOVO

Pri navrhovaní unikátneho riešenia bolo nutné siahnuť až na základ konštrukcie segmentových brán. Cieľom bolo dosiahnuť čo najlepšie parametre izolovania, získať neobvyklý estetický dojem vo vnútri garáže a zaistiť výnimočné bezpečie pri používaní brány.

Takto vznikol v celosvetovom meradle unikátny panel Innovo. Jeho uzavretá konštrukcia, 5-vrstvové ohnutie plechu v mieste upevnenia závesov, zaisťujú pevnú konštrukciu a výplň teplou penou o sile 60mm a špeciálne systémy tesnenia a clon sa prejavujú v skvelých parametroch tepelnej izolácie brány.

Týmto spôsobom navrhnutá konštrukcia panelu umožnila postaviť perfektný plášť a urobiť tak z brány Prime technologický a inovatívny prielom.

PANEL INNOVO 60 MM

Prierez panela spoločne s medzipanelovou clonou, upevňovanou na vnútornej strane plášťa brány.

 • Pružná clona medzi panelmi
 • Hliníkový profil upevňujúci pružné clony
 • Päť vrstiev plechu v mieste upevnenia závesov
 • Tesnenie medzi panelmi
 • Skrytý záves

NOVÉ TRENDY V DIZAJNE

Prime je univerzálna štylistika, ktorá poskytuje pocit pohodlia, vysokej hodnoty a moderného luxusu. Týmto spôsobom Prime určuje novú filozofiu designu vo svojej kategórii.

Projekt Prime obsahuje najdôležitejšie vlastnosti, ktoré je možné definovať ako svojho druhu minimalizmus – úspornosť línií a syntéza formy, ktoré odrážajú estetický prístup, charakteristický pre moderné architektonické myslenie.

Podoba Prime sa zdanlivo stáva pozadím. Ideálne navrhnuté zvnútra prekvapujú moderným riešením konštrukcie a bohatým výberom ozdobných prvkov zakrývajúcich pohyblivé diely vrát. Každý detail je bezchybne prepracovaný a potvrdzuje tak spojitosť myšlienok návrhárov a predstavuje absolútnu esenciu designu.

IKONA BEZPEČNOSTI

Prime porušuje stereotypy v oblasti zabezpečenia. Je to nielen vízia brán s vysokou estetickou hodnotou, ale aj odraz starosti o bezpečie. V Prime sa k bezpečnosti pristupuje celkovo – využívajú sa technológie na ochranu, ale predovšetkým na prevenciu nebezpečenstva. Početné, moderné bezpečnostné systémy prvkov konštrukcie a mechanických častí pomáhajú chrániť všetkých užívateľov a robia tak Váš dom bezpečnejším.

Spoločne s ideálne integrovaným pohonom sa Prime stáva technologickým predvojom, ktorý v každom detaile ukazuje, že kvalita a bezpečnosť  sú navzájom neporušiteľne spojené.

NOVÁ DEFINÍCIA BEZPEČNOSTI

Jednotlivé systémy, ktoré sa skladajú na bezpečné brány, na sebe navzájom súvisia a spolupracujú súčasne s niektorými dielmi konštrukcie. Napríklad pevné kryty vodiacich koľajničiek, pohyblivé kryty valčekov, integrovaný kryt hriadeľa a pružín, postranné kryty hriadeľa a pružín a pružné vnútorné clony spojovacích miest medzi panelmi.

postranné kryty

hriadeľa

pružné clony medzi

panelmi

zvislé kryty
vodiacich

koľajníc

integrovaný kryt hriadeľa a

pružín

optické nadkryrové

čidlá

dvojité valčeky s

ložiskami

REVOLÚCIA TEPLA

Tepelná izolácia odlišuje Prime, kvalifikuje ich medzi výrobky odporúčané pre energeticky úsporné a dokonca aj pasívne objekty. Je odpoveďou na potrebu maximalizácie energetických úspor a čo najväčšie obmedzenie tepelných strát v budove.

Na dosiahnutie takýchto vlastností brány bolo nutné zabezpečiť čo najnižší koeficient tepelného prieniku. Prime plne využíva tepelnoizolačné vlastnosti panelu Innovo a použité systémy tesnenia, eliminujúce straty tepla na neuralgických miestach plášťa brány.

TEPELNÁ IZOLÁCIA

Ukazovateľ pri paneli Innovo má hodnotu 0,33 W/m^2*K, čo ovplyvňuje tepelnú izoláciu celej garážovej brány. Nový panel, dvojité horné a dolné tesnenie plášťa brány a medzipanelové clony nám dovolujú dosiahnuť skvelý koeficient tepelného prieniku.

dodatočné
vnútorné

horné
tesnenie

gumové
tesnenia –

medzi
panelmi

dvojité spodné

tesnenie

horné tesnenie

brány

tesnenie medzi

panelmi

postranné

tesnenie

POHON METRO

Metro Smart IO je pohonom novej generácie. Harmonické spojenie výkonu, krásy a spoľahlivosti, navrhnuté v súlade s vymoženosťami najmodernejších technológií. Vznikol vďaka spolupráci značiek Wiśniowski a Somfy – svetového lídra v oblasti výroby automatiky a riešenia inteligentného ovládania domácich zariadení. Metro Smart IO má výnimočné technické parametre uzavreté v telese navrhnutom v súlade so štylistickými štandardmi značky Wiśniowski.

 • JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE
  LCD displej a možnosť konfigurácie mnohých parametrov.
 • SYSTÉM OPTICKEJ OCHRANY
  Systém zaisťuje optimálnu ochranu v prípade, že sa medzi súčasťami systému objaví prekážka.

 • AMPÉROMETRICKÁ DETEKCIA PREKÁŽOK
  Ochrana proti preťaženiu v situácii styku spodnej hrany krídla s prekážkou zastaví krídlo brány a následne ho vracia nahor.

 • KOĽAJNICA S TICHÝM OZUBENÝM REMEŇOM
  Zaisťuje tichú a plynulú prevádzku, čo je mimoriadne dôležité predovšetkým pri garážach spojených priamo s obytnou budovou a spálňami nachádzajúcimi sa blízko takýchto garáží.

 • RÁDIOVÉ SPOJENIE RTS
  Skvelé riešenie založené na inovačnej technológii Somfy umožňuje montáž a rozšírenie pohonného systému bez nutnosti zasahovania do štruktúry steny. Preto ide o ideálne riešenie nielen pre novú výstavbu, ale predovšetkým pre modernizácie alebo rekonštrukcie. Intuitívne programovanie a použitie displeja umožňuje prispôsobenie pracovných parametrov a príslušnú konfiguráciu funkcií

 • VSTAVANÉ SIGNALIZAČNÉ SVETLÁ

 • MECHANICKÁ BLOKÁDA PROTI VLÚPANIU
  Blokuje brány v uzavretej polohe, zabraňuje neautorizovanému otvoreniu garážových brán.

 • Možnosť pripojenia dodatočného vonkajšieho zdroja osvetlenia, napr. osvetlenie vjazdu.

PULSAR

Vysielač Pulsar umožňuje diaľkové ovládanie brány a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený z veľmi trvanlivých materiálov, čo sa prejavuje na dlhoročnej spoľahlivosti zariadenia.

EXTENDED CARE

Využite predĺženú 5-ročnú záruku na automatické garážové brány s pohonom Metro.

VZORY

brány s panelom
bez

prelisov

brány s panelom
s vysokým

prelisom

brány s
ozdobnými

aplikáciami