Segmentová brána unitherm

UNITHERM

Novú generáciu segmentových brán Wiśniowski prezentuje vysoká kvalita, založená na súbore unikátnych technických riešení. Aby mohol byť vyrobený tak výnimočný výrobok, bolo nutné siahnuť na základ konštrukcie segmentových brán… teda panel.

TRVANLIVOSŤ

Brány UniTherm spĺňajú prísne normy pre odolnosť voči pôsobeniu vetra, prenikaniu vody a priepustnosti vzduchu. Koeficient týchto parametrov má vplyv nielen na predĺženie doby používania brán, ale tiež na zachovanie ich estetického vzhľadu po dlhé roky.

ORIGINÁLNY PANEL INNOVO

Pri navrhovaní unikátneho riešenia bolo nutné siahnuť až na základ konštrukcie segmentových brán. Cieľom bolo dosiahnuť čo najlepšie parametre izolovania, získať neobvyklý estetický dojem vo vnútri garáže a zaistiť výnimočné bezpečie pri používaní brány.

Takto vznikol v celosvetovom meradle unikátny panel Innovo. Jeho uzavretá konštrukcia, 5-vrstvové ohnutie plechu v mieste upevnenia závesov, zaisťujú pevnú konštrukciu a výplň teplou penou o sile 60mm a špeciálne systémy tesnenia a clon sa prejavujú v skvelých parametroch tepelnej izolácie brány.

Týmto spôsobom navrhnutá konštrukcia panelu umožnila postaviť perfektný plášť a urobiť tak z brány Prime technologický a inovatívny prielom.

PANEL INNOVO 60 MM

Unikátna konštrukcia panelu INNOVO o hrúbke 60 mm umožňuje dosiahnutie skvelých parametrov tepelnej priepustnosti. Zároveň predstavuje dokonalý základ pre stavbu plášťa. Špeciálne riešenia, ako je systém päťvrstvového ohýbania plechu, zaručuje stabilné upevnenie dielov, čo ešte viac zvyšuje odolnosť konštrukcie.

 • Pružná clona medzi panelmi
 • Hliníkový profil upevňujúci pružné clony
 • Päť vrstiev plechu v mieste upevnenia závesov
 • Tesnenie medzi panelmi
 • Skrytý záves

ÚČINNÁ TEPELNÁ IZOLÁCIA

Brány UniTherm vznikli pre potreby nízkoenergetického stavebníctva. Plne využívajú tepelné vlastnosti panelu INNOVO o hrúbke 60 mm a v ňom použitých systémov tesnenia. To znamená viac ušetrené energie v domácnosti, pretože boli eliminované tepelné straty na najviac kritických miestach plášťa brán. Koeficient tepelnej priepustnosti panelu je 0,33 W/m2K, čo sa prejavuje výbornou tepelnou izoláciou celých brán.

FUNKČNOSŤ A BEZPEČNOSŤ v štandarde

Systémy, ktoré tvoria bezpečné brány, na sebe navzájom závisia a spolupracujú súčasne s jednotlivými dielmi konštrukcie. Rovnako ako vnútorné clony na mieste spojenia panelov a bezpečnostná brzda. Spolu s ideálne integrovaným pohonom sa UniTherm stáva technologickým pionierom, ktorý ukazuje, že kvalita a bezpečnosť sú v ňom nerozlučne spojené.

pružné kryty medzi

panelmi

dvojité dolné

tesnenie

horné tesnenie v

kryte

tesnenie medzi

panelmi

postranné

tesnenie

bezpečnostná

brzda

dvojité valčeky s

ložiskami

POHON METRO

Metro Smart IO je pohonom novej generácie. Harmonické spojenie výkonu, krásy a spoľahlivosti, navrhnuté v súlade s vymoženosťami najmodernejších technológií. Vznikol vďaka spolupráci značiek Wiśniowski a Somfy – svetového lídra v oblasti výroby automatiky a riešenia inteligentného ovládania domácich zariadení. Metro Smart IO má výnimočné technické parametre uzavreté v telese navrhnutom v súlade so štylistickými štandardmi značky Wiśniowski.

 • JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE
  LCD displej a možnosť konfigurácie mnohých parametrov.
 • SYSTÉM OPTICKEJ OCHRANY
  Systém zaisťuje optimálnu ochranu v prípade, že sa medzi súčasťami systému objaví prekážka.

 • AMPÉROMETRICKÁ DETEKCIA PREKÁŽOK
  Ochrana proti preťaženiu v situácii styku spodnej hrany krídla s prekážkou zastaví krídlo brány a následne ho vracia nahor.

 • KOĽAJNICA S TICHÝM OZUBENÝM REMEŇOM
  Zaisťuje tichú a plynulú prevádzku, čo je mimoriadne dôležité predovšetkým pri garážach spojených priamo s obytnou budovou a spálňami nachádzajúcimi sa blízko takýchto garáží.

 • RÁDIOVÉ SPOJENIE RTS
  Skvelé riešenie založené na inovačnej technológii Somfy umožňuje montáž a rozšírenie pohonného systému bez nutnosti zasahovania do štruktúry steny. Preto ide o ideálne riešenie nielen pre novú výstavbu, ale predovšetkým pre modernizácie alebo rekonštrukcie. Intuitívne programovanie a použitie displeja umožňuje prispôsobenie pracovných parametrov a príslušnú konfiguráciu funkcií

 • VSTAVANÉ SIGNALIZAČNÉ SVETLÁ

 • MECHANICKÁ BLOKÁDA PROTI VLÚPANIU
  Blokuje brány v uzavretej polohe, zabraňuje neautorizovanému otvoreniu garážových brán.

 • Možnosť pripojenia dodatočného vonkajšieho zdroja osvetlenia, napr. osvetlenie vjazdu.

PULSAR

Vysielač Pulsar umožňuje diaľkové ovládanie brány a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený z veľmi trvanlivých materiálov, čo sa prejavuje na dlhoročnej spoľahlivosti zariadenia.

EXTENDED CARE

Využite predĺženú 5-ročnú záruku na automatické garážové brány s pohonom Metro.

VZORY

brány s panelom
bez

prelisov

brány s panelom
s vysokým

prelisom

brány s
ozdobnými

aplikáciami